u Mnichova Hradiště

K aktuálně četnému výskytu různých forem respiračních infekcí došlo k výskytu i těchto dvou nemocí. Prosíme o zvýšenou pozornost k projevům dětí. Spála začíná jako škrábání v krku doprovázené kašlem, obě nemoci pak provází silná vyrážka. Pokud podobné projevy zaznamenáte, prosím, neposílejte dítě do školy nebo školky a navštivte svého dětského lékaře. Je to v podstatě jediná možnost, jak předejít šíření v kolektivech. Pokud dítě s projevy nemoci do školy nebo školky posíláte, zvažte použití respirátoru, aby nedocházelo k šíření nákazy.
 
Zároveň přijímáme opatření ve formě zrušení kroužků v tomto týdnu, poučení dětí o prevenci a hygienických úkonech, které ji podporují. Ve všech prostorách školy bude dostupné mýdlo s dezinfekčním účinkem a snažíme se minimalizovat volný pohyb po chodbách a snížit čas společného pobývání na minimum. I proto Vás opět prosím o opravdu časné vyzvedávání dětí především ze školní družiny.
 
Děkujeme za pochopení a podporu.