u Mnichova Hradiště

Turnaj v Dámě

Stejně jako minulý školní rok i letos pořádala naše škola hned z kraje nového pololetí turnaj ve stolní hře Dáma. Do soutěže se zapojili žáci hned ze dvou dalších málotřídních škol (ZŠ Veselá a ZŠ Loukovec).

Již před pololetními a jarními prázdninami přitom probíhala na všech zúčastněných školách takzvaná „školní kola“, při nichž mezi sebou žáci soupeřili v rámci jednotlivých ročníků o postup do semifinále. Z těchto kol nakonec vzešla pětice školních vítězů, kteří dostali šanci reprezentovat svou domovskou školu a 10. února v prostorách naší školy změřit své strategické dovednosti.

Celkem deset žáků v doprovodu tří pedagogů k nám dorazilo v dopoledních hodinách a semifinále i následné napínavé finále, pořádané před zraky jednotlivých ročníků na speciální zvětšené hrací desce, skončilo vítězstvím ZŠ Žďár v kategoriích první, druhý, třetí a pátý ročník a vítězstvím ZŠ Veselé v kategorii čtvrtý ročník. Všichni vítězové si odnesli hodnotné ceny a k nim, doufáme, i milý zážitek z příjemně stráveného dopoledne.