Setkání absolventů Základní školy

1. 12. 2023 proběhlo setkání absolventů naší školy po 60 letech. Početnou skupinu absolventů a jejich paní učitelku přivítal starosta obce Jan Süsser a ředitel školy Josef Halama. Pro tuto milou návštěvu jsme připravili program složený z prezentace Petry Havířové o vývoji školy a vzdělávání v obci, prohlídky prostor školy a každý si domů odnesl malou pozornost v podobě publikace ke 130. výročí založení školy, odznak s obecním znakem a publikaci s leteckými snímky obce. V rámci setkání došlo také k předání dvou finančních darů škole. Za Honební společenství Žďár – Blata předal pan Lojda dar 5.000 Kč a za skupinu absolventů pan Bečka 2.500 Kč. Za dary ještě jednou velice děkujeme a využijeme je především jako příspěvek na dopravu za kulturním nebo vzdělávacím programem v okolních městech.