Mateřská škola Doubrava 210, 294 11 Loukov je odloučeným pracovištěm Základní školy Žďár.

Základní škola a Mateřská škola Žďár je příspěvková organizace registrovaná v rejstříku škol a školských zařízení MŠMT, zřizovatelem je OÚ Žďár se sídlem ve Břehách 20.

Ředitelem ZŠ a MŠ Žďár je Mgr. Josef Halama

Vedoucí stravování a hospodářka – Dana Matušková

Naše MŠ ve školním roce 2010-11 prošla celkovou revitalizací. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

V září 2011 byla znovu otevřena 2. třída. Obě třídy jsou věkově smíšené, to znamená, že v každé třídě se spolu vzdělávají děti od 2 do 7 let. Kapacita MŠ je 54 dětí.

V provozní části je kuchyň /2 kuchařky zajišťují přípravu svačin a obědů pro MŠ a obědy pro děti ze ZŠ/, sklady potravin, sociální zázemí zaměstnanců, kancelář a  prádelna  /lůžkoviny a ručníky používané dětmi jsou součástí vybavení MŠ a perou se v prádelně MŠ/.